Tradycja myśliwska

Myślistwo modne jest nie tylko z tego, iż jest sportem kultywowanym od bardzo dawna, ale dodatkowo wzięte są obrządki i ceremoniał myśliwski, z jakim spotka się każdy, który ledwo wkracza w grono myśliwych. Ponadto, iż myśliwi ustanawiają osobną, ograniczoną wspólnotę ludzi, to w dalszym ciągu dodatkowo w ich kręgu stworzyła się osobliwa, powtarzana z pokolenia na pokolenia obszar kulturowy. Chcąc stać się myśliwym, przypadałoby się posiadać wiedzę na dwa najbardziej świetne i najistotniejsze ceremoniały oraz jakie akcesoria myśliwskie wykorzystuje się w myślistwie. Pierwszy obrządek, to przyrzeczenie, a drugi, to myśliwski chrzest.

Polowanie, to kontynuacja tradycji, oderwanie się od zamętu ulic.

Łowiectwo faktycznie wiele lat będzie egzystować w naszej cywilizacji. Zaszczepione od pokoleń w naszej tradycji łowiectwa będą zawsze weną artystów, a dla ludzi fortelem na spokój od życia codziennego i zatopieniem się w głuszy przyrody. W dzisiejszych czasach tradycja ta jeszcze jest śledzona, jednak tak mnóstwo jak ma zwolenników, pasjonatów, tak dużo wywołuje także niejasności, związanych z mordowaniem zwierząt. Chociaż myślistwa nie powinno się umniejszać aż tak mocno. Łowiectwo, to nie tylko akcesoria myśliwskie i gonitwa za zwierzyną. To kontynuacja kilkusetletniej tradycji, odłączenie się od gwaru ulic, codziennego pędu.

Zainteresowania do pierwotnej natury

Myślistwo ciągnie za sobą coraz więcej ludzi. Powodów chyba jest sporo, począwszy od hobby do dzikiej natury, po zapęd do doświadczania ekscytacji w ciągu myślistwa oraz zmierzenia się z naturą. Nie każdy jednakże, kto myśli o łowiectwie, wie, jakim sposobem myśliwym stać się. Kultura myślistwa towarzyszy człowiekowi od stuleci. W odległych czasach była natomiast czczona tylko przez lepsze warstwy społeczne. Wzajemne łowiectwa były rozważane raczej w charakterze zgromadzenia towarzyskie i element tradycji, niż zaspokajanie potrzeb żywienia. Prowadzenie takich polowań wiązało się z podporządkowaniem całego dnia bieżącemu przedsięwzięciu.

You may also like...

5 komentarzy

 1. Ambroży pisze:

  Atrakcyjna stronka, pozdrawiam!

 2. Donata pisze:

  Najczęściej nie piszę komentarzy, jednak ten tekst jest niezmiernie atrakcyjny.

 3. Lilla pisze:

  Interesujące, jednakże generalnie to znam ciekawsze wiadomości.

 4. Bibianna pisze:

  Całkowicie atrakcyjny wpis

 5. Efrem pisze:

  Doskonale dobry wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *